האתרים שלנו:

סקייסקנר – SkyScanner – מדריך מקיף לחיפוש טיסות זולות

סקיי מה?

אתר סקייסקיינר (SkyScanner) הוא אחד האתרים האהובים עלי ביותר כשאני מחפש טיסה לחו"ל, הוא נוח, עוזר למצוא דילים במחירים נוחים ויותר מכל, פשוט לשימוש.

אני מקווה שמי שלא מכיר את האתר עצמו יוכל בסוף קריאת הפוסט להבין איך מחפשים טיסה בזול? איך בוחרים ספק מתאים? איך משחקים עם גמישות התאריכים? ועוד…

מה זה בדיוק סקייסקנר

סקייסקנר הוא אתר אשר שלמעשה משמש כמנוע חיפוש להשוואת מחירי טיסות, בדיוק כמו שיש את הוטלסקומביינד להשוואת מחירי מלונות, ואת רנטאלקאר להשוואת מחירי השכרת רכב, כך יש את סקייסקנר להשוואת מחירי טיסות.

חשוב לדעת: המשמעות לכך שמדובר במנוע חיפוש ולא בסוכנות נסיעות או חברת תעופה היא בכך שלאחר שהאתר יבצע את השוואת המחירים תוכלו לבחור באיזו חברת תעופה או באיזו סוכנות נסיעות תרצו להמשיך את הזמנת הטיסה שלכם. למעשה מרגע שתועברו מאתר סקייסקנר לחברת התעופה או לסוכנות הנסיעות ההתנהלות שלכם תצטרך להיות מול החברה או הסוכנות ולא מול סקייסקנר.
על כך ארחיב בהמשך הפוסט…

הערה קטנה: כמובן שיש עוד חברות  ואתרים רבים שמבצעים השוואת מחירים אך אני מוצא את עצמי בכל פעם ניגש לאתר הזה בעיקר בשל הנוחות הרבה שבו לחיפוש טיסה.

איך מתחילים לחפש טיסות מוזלות?

לצורך הנוחות מומלץ לפחות בפעם הראשונה לעקוב אחר המדריך שלב אחר שלב.

נתחיל בכניסה לאתר סקייסקנר על ידי לחיצה על הקישור הבא: SkyScanner

שימו לב: החל מחודש יולי 2023 מוצג האתר גם בשפה העברית, כולל אפשרות לבחירת מטבע החיוב בש"ח. לחצו כאן לכניסה לאתר הרשמי בעברית

עם הכניסה נקבל את המסך הבא:

לשינוי העדפות המטבע שפה וכו' בחרו בתפריט המסומן בספרה 1.

לאחר שהגדרנו את ההעדפות הנוחות לנו זה הזמן להתחיל בחיפוש.

אם יש לכם יעדים ספציפיים שאליהם אתם רוצים לטוס, או תאריכים קבועים הידועים לכם מראש, תוכלו לבחור אותם כאן, אך ההמלצה שלנו היא להיות גמישים. ניתן לומר שככל שתהיו גמישים יותר כך הסיכוי שלכם למצוא טיסה מוזלת תהיה גבוהה יותר. ובכך נתמקד בדוגמה.

ההגדרות המומלצות לחיפוש טיסה זולה הן כך:

 • בשדה המסומן בספרה 2 יש להגדיר את היעד ממנו אנו ממריאים, במקרה שלנו Israel (הגדרת אפשרות זו תציג את כלל שדות התעופה הקיימים בארץ), ניתן להגביל את החיפוש לשדה תעופה ספציפי לדוגמה TLV על מנת להגדיר את שדה התעופה לנתב"ג וכו'.
 • בשדה המסומן בספרה 3 נגדיר את היעד כ-"Everywhere", כלומר כל יעד בא בחשבון, ניתן כמובן להגדיר גם יעד ספציפי אליו נרצה לטוס.
 • בשדה המסומן בספרה 4 נגדיר את תאריך היציאה כ-Cheapest Month, כלומר החודש הזול ביותר, ניתן כמובן להגדיר גם חודש או יום ספציפיים בהם נרצה לטוס.
 • בשדה המסומן בספרה 5 נגדיר את תאריך החזרה כ-Cheapest Month, כלומר החודש הזול ביותר, ניתן כמובן להגדיר גם חודש או יום ספציפי בהם נרצה לטוס.
 • בשדה המסומן בספרה 6 נגדיר את הרכב הטסים, מספר המבוגרים, מספר הילדים,  ומספר התינוקות.
 • בשדה המסומן בספרה 7 נגדיר האם אנו מעוניינים לחפש טיסות גם משדות תעופה סמוכים ליד המקום ממנו אנו טסים (במקרה של יציאה מישראל מומלץ שלא לסמן את האפשרות הזו מכיוון שאז נקבל גם אפשרויות ליציאה משדות תעופה ירדן וכו' שלרוב אינם רלוונטים לטסים מישראל).
 • בשדה המסומן בספרה 8 נגדיר האם אנו מעוניינים לחפש טיסות גם לשדות תעופה סמוכים למקום אליו אנו טסים, השדה לא רלוונטי במידה והגדרנו את היעד כ-"Everywhere" אך אם הגדרנו את היעד שלנו ליעד ספציפי דוגמת פאפוס שבקפריסין, סימון השדה יציג לנו גם אפשרויות לנחיתה בלרנקה וכך נוכל להיחשף לאפשרויות נוספות שאולי לא לקחנו בחשבון.
 • במידה ונרצה לחפש רק טיסות ישירות ללא עצירות ביניים, נוכל לעשות זאת על ידי סימון השדה המסומן בספרה 9.
חיפוש טיסות בסקייסקנר
מסך חיפוש הטיסות בסקייסקנר

מסך התוצאות

לאחר לחיצה על כפתור ה-Search Flights נקבל מסך הדומה למסך הבא ובו רשימת הטיסות שנמצאו בהתאם לקריטריונים שהגדרנו מסודרים מהמחיר הזול הביותר ועד למחיר היקר ביותר שנמצא.

מסך תוצאות חיפוש בסקייסקנר

נבחר את היעד המתאים לנו ביותר מבין היעדים המופיעים ברשימה ונקבל את המסך הבא, במקרה שלנו בחרתי בטיסה לאיטליה. לאחר לחיצה על היעד נקבל את המסך הבא הכולל את מגוון האפשרויות לטיסה לאיטליה החל מהמחיר הזול ביותר ועד ליקר ביותר.

בחירת יעד טיסה בסקייסקנר

במסך הבא נראה מהיכן יוצאת הטיסה המוזלת שבחרנו, במקרה שלנו ניתן לראות ששדה התעופה הזול ביותר ליציאה ליעד שבחרנו הוא שדה התעופה ברמון.
ניתן כמובן מראש להגביל שדות התעופה מהם אנו מעוניינים להמריא, כדי לעשות יש צורך להגדיר בשדה מספר 2 שציינתי למעלה את שדה התעופה הרצוי.

שדה תעופה להמראה בסקייסקנר

המסך הבא יציג לנו את כל האפשרויות הקיימות לטיסה בחודש המוזל כאשר האפשרויות מסומנות במספר צבעים:
צבע ירוק מציין כי מדובר בתאריך טיסה מוזל ביחס לתאריכי טיסה אחרים באותו החודש.
צבע כתום מציין כי מחיר הטיסה הינו מחיר ממוצע ביחס לטיסות אחרות באותו החודש.
צבע אדום מציין כי מדובר בטיסה במחיר יקר ביחס לטיסות אחרות באותו החודש.

כך לדוגמה יכולתי לדעת שטיסה ב- 5 לחודש וחזרה ב- 8 לחודש יעלו כ-16 אירו לטיסות הלוך חזור (רשמתי כ-16 אירו ולא בדיוק בגלל הסיבות אותן אפרט בהמשך).
במידה ואתם מחפשים תאריכים אחרים פשוט שנו את התאריכים בעזרת לוח השנה ותוכלו לראות את המחירים מתעדכנים וכך תוכלו לבחור את הטיסות המתאימות לכם.

תוצאות חיםוש בסקייסקנר

במידה ותרצו ניתן להציג את אותן התוצאות בצורה גרפית על ידי לחיצה על Chart.

תצוגה גרפית לתוצאות בסקייסקנר

בסיום בחירת התאריכים המתאימים לנו נלחץ כל כפתור ה-Show Flights המופיע בתחתית התוצאות.
ונקבל את תוצאות הטיסות המתאימות לקריטריונים שבחרנו (תאריך, יעד הטיסה ויעד ההמראה), גם פה התוצאות יופיעו מהמחיר הזול ביותר ועד למחיר היקר ביותר.

כפי שתוכלו לראות במסך זה, אין שום טיסה שבאמת מתאימה לתוצאות שראינו במסך הקודם, אומנם המחיר לא רחוק מהמחיר שראינו, 20 אירו במקום 16 אירו אבל לא מדובר באותו המחיר, בעוד רגע ארחיב על כך, אל דאגה.
כמו שניתן לראות בתוצאה הראשונה, הטיסה המוזלת ביותר היא בעלות של 20 אירו לטיסות הלוך חזור ליעד שבחרנו והיא מתבצעת על ידי חברת ריינאייר.

נלחץ Select

תוצאות טיסות בסקייסקנר

אגב אם נראה לכם שהמחיר שמצאתם עדיין יקר מדי, תוכלו פשוט ללחוץ על כפתור Get Price Alerts  (נמצא מעל סרגל סינון התוצאות) לחיצה על הכפתור תשמור עבורכם את ההגדרות ותעקוב אחר השינויים במחיר, במידה והמחיר ירד תקבלו על כך התראה.

התראת מחיר בסקייסקנר
לאחר שבחרנו את הטיסה המתאימה נקבל את המסך האחרון לפני שנועבר לחברת התעופה או לסוכנות הנסיעות לצורך הזמנת הטיסה. שימו לב סקייסקנר בוחרים לעבוד גם עם חברות תעופה וגם מול סוכני נסיעות, לא פעם לחלק מסוכני הנסיעות ישנם תנאים ונהלים משלהם אשר מייקרים את הטיפול בהזמנה, בין אם זה אומר הוספת כבודה נוספת מעבר לכבודה הרגילה תמורת עמלה, בין אם זה אומר עמלת טיפול בהזמנה אינטרנטית וכו'. אז איך בוחרים? פה חשוב מאוד לעשות מעט עבודת שטח, בסקייסקנר יש לכל ספק דירוג אשר ניתן על ידי גולשי האתר והוא מציין את מידת שביעות רצונם מהטיול בתהליך ההזמנה (שימו לב לרוב לחברות התעופה עצמן לא יהיה דירוג אלא רק לסוכנויות הנסיעות, זה כמובן לא אומר שהן לא טובות אלא פשוט לא מדורגות). בדוגמה שלפנינו ניתן לראות שסקייסקנר מציג גם תוצאות של סוכנויות ישראליות כדוגמת "אשת טורס".
כדי לבחור את החברה המתאימה, ראו את הדירוג, קראו את התגובות שנכתבו (לא פעם התגובות נובעות מחוסר הבנה של תנאי ההזמנה או סתם כדי להוציא קצת קיטור על החברה, לכן עברו עליהן וראו עד כמה ההערות שניתנו משמעותיות לגביכם).

במקרה שלנו בחרתי בריינאייר.

בחירת חברת טיסה או סוכנות נסיעות בסקייסקנר

הועברתי לאתר של חברת התעופה ומשם ממשיכים את ההזמנה לפני נהלי חברת התעופה או סוכנות הנסיעות.

הזמנת טיסה ברייאנייר

הערות, דגשים וטיפים להזמנה בסקייסקנר

חיפוש באמצעות מפה דינאמית

במידה ואתם רוצים לחפש טיסות מוזלות בצורה קצת אחרת, תוכלו לעשות זאת על ידי שימוש במפה הדינאמית אשר נמצאת בדף הראשי של האתר. המפה ממוקמת בערך באמצע הדף ולחיצה עליה תציג לכם מפה גדולה בה תצטרכו לבחור את השדה ממנו אתם ממריאים ולראות את כל היעדים אליהם ניתן לטוס ואת מחירי הטיסה.

חיפוש טיסה באמצעות מפה בסקייסקנר

מחיר שונה

 • במהלך המדריך ראינו שהמחיר שראינו בסקייסקנר בתחילת הדרך היה שונה (במקצת) מהמחיר שראינו כשכבר הגענו לשלב ההזמנה, הסיבה לשינויים הללו נובעת מכמה סיבות.
  1. דינאמיות – שוק הטיסות הוא שוק דינאמי, מחיר שראיתם עכשיו יכול להיות לא רלוונטי בעוד דקה וכן יכול להיות שינוי בין המחיר הראשון שראינו לבין המחיר שאנו רואים כשאנו כבר לקראת סיום ההזמנה.
  2.  עמלות  – ייתכן והמחיר שמוצג לנו הוא אכן המחיר המקורי אך בחלק מסוכנויות / חברות התעופה ישנם עמלות נוספות אשר מתווספות ברגע שאנו מעוניינים לבצע את ההזמנה.
 • לכן חשוב לקחת בחשבון שאת המחיר האמיתי והסופי שאותו תוכלו לקבל ולראות רק בסוף תהליך ההזמנה דרך חברת התעופה או סוכנות הנסיעות.

סוכנויות נסיעות

כפי שהסברתי למעלה, כדי לבחור את הסוכנות המתאימה יש לקחת בחשבון מספר נקודות:

 • לכל סוכנות נסיעות ישנה מדיניות משלה, לכן חשוב לקרוא את הביקורות על החברה ולשים לב האם קיימים תשלומים נוספים המצטרפים לעלות הטיסה.
 • חלק מסוכנויות הנסיעה מנהלות עבורכן את כל הרישום ובמידת הצורך לא תוכלו להוסיף לעצמכם תוספות נוספות לטיסה אלא אם תעשו זו דרכם (תמורת עמלה כמובן) ולכן אם אתם מזמינים טיסה דרך סוכנות בדקו היטב והחליטו מראש אלו תוספות קריטיות עבורכם וזאת כדי להימנע מתשלומים נוספים בהמשך.
 • בצעו את הזמנת הטיסה מאתרים בהם תוכלו להתנהל מול שירות הלקוחות בשפה המוכרת לכם, כך תוכלו להימנע מאי הבנות במקרה הצורך.
 • במידה וישנו הפרש קטן בין המחירים המוצגים בסוכנויות טיסה בינלאומיות לאלו הישראליות אני אישית מעדיף להזמין מהחברות הישראליות וזאת מכיוון שחברות אלו כפופות לחוק הגנת הצרכן הישראלי (החוק תקף רק לגבי חברות ישראליות או חברות שיש להן סניפים בארץ), כמובן שמדובר בהעדפה אישית שלי וכל אחד יפעל פי ראות עיניו.
 • במידה וההפרש בין הזמנה ישירה בחברת התעופה לבין סוכנות הנסיעות הוא הפרש קטן גם פה אני אישית מעדיף להזמין מול חברת התעופה מכיוון שאז ההתנהלות והשינויים במידה ואצטרך נעשים מול החברה עצמה ולרוב בעמלות קבועות מראש.  שימו לב שגם כאן מדובר על העדפה אישית שלי וכל אחד יפעל פי ראות עיניו.

המחיר עדיין יקר מה עושים?

זכרו במידה והמחיר שמצאתם עדיין יקר עבורכם תוכלו להשתמש בכפתור הGet Price Alert כדי להתעדכן במידה והמחיר טיסה יורד.התראת מחיר בסקייסקנר

מה כולל המחיר שאני רואה בסקייסקנר?

המחיר המוצג לכם כולל את הטיסה או את החבילה הבסיסית ביותר הקיימת, אם אתם מעוניינים לדוגמה בחבילה הכוללת כבודה נוספת, תצטרכו לשקלל את המחיר באתר ממנו תזמינו את הכרטיסים.

שירותים נוספים שסקייסקנר מספק

לא הרבה יודעים, אבל אתר סקייקנר מספק שירותים נוספים מעבר להשוואת מחירי הטיסות, האחד הוא השוואות מחירי מלונות, ממש בדומה לאתרי השוואות מחירים אחרים והשוואת מחירי השכרת רכבים.

יצירת קשר עם סקייסקנר

לרוב אין ממש צורך ליצור קשר עם סקייסקנר, בעיקר לאור העובדה שהם בסך הכל משווים מחירים, אבל אם בכל זאת תרצו ליצור איתם קשר תוכלו לעשות זאת בטופס המופיע בקישור הבא.

לסיכום

החיפוש בסקייסקנר לא תמיד הכי מדוייק אבל עדיין מדובר באחד האתרים הטובים והשימושיים ביותר למי שמחפש טיסה לחו"ל במחיר מוזל, אחרת הייתם צריכים להיכנס לכל האתרים הנסרקים ולבצע חיפוש ידני וזאת כבר משימה מורכבת שסקייסקנר עושה עבורכם בפשטות.

טיסה נעימה!

בסיום ההזמנה אני בדרך כלל מוסיף ביטוח ביטול טיסה, במיוחד אם מדובר בטיסה יקרה או כזו שמוזמנת לתאריך רחוק. כך אני בטוח שלפחות החלק הגדול של התשלום על ההזמנה יוחזר במקרה הצורך.
ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה שהיא

סקייסקנר הוא אתר המשווה מחירים דרך נותני שירות שונים, קח שהוא למעשה עושה עבורכם את עבודת השוואת המחיר ולכם נותר רק לבחור את הטיסה המתאימה ביותר עבורכם.

באתר סקייקנר ניתן לבצע השוואות מחיר גם למחירי מלונות ולהשכרת רכבים.

נכון לזמן כתיבת הפוסט, אין אתר בעברית. מקווים שהמדריך שצירפנו יוכל לעזור לכם להבין את האתר גם אם הוא כרגע מופיע בשפות אחרות

אז מה היה לנו?

אולי יעניין אותך...