האתרים שלנו:

מה ההבדל בין סוגי הטיסות השונות?

טיסות לואו קוסט צ'רטר או טיסה סדירה?

אם אי פעם תהיתם מה ההבדל בין סוגי הטיסות השונים? ורציתם לדעת איזה סוג טיסה הוא המתאים ביותר עבורכם, אני מקווה שהמדריך הבא יעשה לכם סדר בסוגי הטיסות הקיימים ובהבדלים בניהם:

מטוס של סוויסאייר

טיסה סדירה – Scheduled airlines

חברות תעופה סדירות הן חברות תעופה מסחריות הפועלות בלוח זמנים קבוע, כלומר פרסמו זמני טיסות ומסלולים שהן עוקבות אחריהם על בסיס קבוע.

בטיסות של חברה סדירה יוצעו לרוב כרטיסים לפי מחלקות (תיירים, עסקית וראשונה) והן יבוצעו ללא קשר לכמות המושבים שנמכרו ומשמשות לרוב לתחבורה בין ערים או מדינות (קצת דומה לקו אוטובוס שנוסע במסלול קבוע ללא קשר לכמות הנוסעים שנמצאים בקו). 

בדרך כלל מחיר הכרטיס בטיסה סדירה תיהיה האופציה היקרה ביותר לטיסה ויכלול לרוב את ההושבה, הכבודה, האוכל וכו' (שימו לב כי בשנים האחרונות החלו גם חברות התעופה הסדירות החלו להציע מודולריות בחבילות הטיסה שהן מציעות)

דוגמאות לחברות סדירות: בריטיש איירוויז, וירג'ין אטלנטיק, לופטהנזה ועוד

טיסת צ'רטר (שכר) – Charter airlines

טיסות צ'רטר (טיסות שכר) הן טיסות המבוצעות על ידי מטוסים שכורים לצורך טיסה ספציפית שאינה חלק מלוח זמנים קבוע.

טיסות שכר למעשה נרכשות על ידי חברות תעופה או תיירות (בעיקר בעונות התיירות) והן מציעות אותם לציבור הרחב, לרוב כחלק מחבילה כוללת.

מכיוון שהטיסה כולה נרכשה על ידי חברת התיירות (תעופה) כל כסא שאיננו נמכר מהווה למעשה הפסד עבור החברה, ועל כן, במידה והחברה לא הצליחה למכור את כל המושבים עד למועד הטיסה, היא תציע אותם לרוב במחיר מוזל ולו רק כדי לוודא שלא תפסיד על הטיסה הספציפית הזו (קחו בחשבון שחברות התיירות אשר שוכרות טיסות צ'רטר לרוב עושות זאת לאחר חשיבה מעמיקה, תוך היכרות עם הביקושים הצפויים ליעד ולאחר בדיקה מדוקדקת, כך שהסיכוי שהמטוס לא יצליח למכור את כל המושבים הוא די נמוך)

דוגמאות לחברות שכר: Jet2, TUI, Buzz

טיסות לואו קוסט

חברות הלואוקוסט הן חברות תעופה המפעילות טיסות המתאימות למי שמחפש טיסות פונקציונליות המשמשות להגעה מנקודה A ל-B או למי שמחפש טיסה מוזלת (לעיתים במחיר של שולרים בודדים) ומסתפק בצרכים הבסיסיים לטיסה.

בטיסת לואוקוסט מציעות חברות התעופה כרטיסי טיסה בסיסים הכוללים לרוב את הטיסה עצמה, כאשר כל תוספת שתרצו להוסיף לטיסה תהיה כרוכה בתוספת תשלום. משמעות הדבר היא, כאשר אתם בוחנים את מחיר הטיסה יש לשים לב למכלול התוספות הנדרשות על ידכם ולהשוות את כלל השירותים שאתם זקוקים להם ביחד למחיר כרטיס בחברות הסדירות או בחברות השכר.

בין התוספות הנפוצות בטיסות לואוקוסט ניתן למצוא תוספת תשלום על הושבה, כבודה (מעבר לכבודה בסיסית), אוכל ועוד.
לכל חברת תעופה קיימות הנחיות שונות ונהלים שונים אשר רובם מפורטים באתר: טיסות לואו קוסט

בנוסף יש לקחת בחשבון כי חברות הלואו קוסט יציעו לרוב טיסות בשעות פחות נוחות, לשדות תעופה פחות מרכזיים וכי מרבית טיסות הלואוקוסט ממריאות בישראל מטרמינל 1 הקטן יותר מבין הטרמינלים שבנתב"ג

דוגמאות לחברות הלואוקוסט: ריינאייר, וויז אייר, איזיג'ט ועוד

עכשיו כשאתם יודעים מה ההבדל בין סוגי הטיסות השונים, זה הזמן לחפש את הטיסה המתאימה ביותר עבורכם 

לחיפוש טיסות אנו ממליצים לערוך חיפוש במנועי החיפוש הבאים:

אז מה היה לנו?

אולי יעניין אותך...