האתרים שלנו:

דיסק חניה: מדריך שימוש בדיסק חניה

דיסק חניה אשר נקרא לא פעם גם כרטיס חניה כחול, הוא כרטיס חניה הנפוץ במערב אירופה ומאפשר חנית רכבים בחינם באזורים המיועדים לכך.

שיטת חניה זו פחות מוכרת לנהג הישראלי, בעיקר לאילו אשר נחשפים לכרטיס זה בפעם הראשונה.

אופי השימוש

הכרטיס כולל חוגה הניתנת להזזה ומציינת את השעה בה החניתם את רכבכם, כך שהפקח שמגיע לאזור יוכל לדעת האם חרגתם מהזמן המותר לכם.

שימו לב במידה והגעתם לחנייה בשעה שאיננה שעה עגולה עליכם לעגל את השעה כלפי מעלה בהתאם לשנתות המופיעות בלוח לדוגמה:

אם הגעתם לחניה בשעה 11:10 וזמן החניה המקסימליים עומד על שעתיים, עליכם לכוון את הלוח לשעה 11:30 כאשר זמן היציאה המקסימלי עומד על 13:30 (כלומר "הרווחתם" 20 דקות חניה).

לאחר סימון השעה עליכם להציב את דיסק החניה על גבי הדשבורד של הרכב במקום גלוי (כשפניו כלפי חוץ) 

טיפים ודגשים חשובים:

  • זמן החניה החינמי המותר באמצעות הכרטיס משתנה בין המדינות ובין האזורים השונים והוא מופיע על גבי התמרורים המציינים את הזמן המותר.
  • מערכות חניה מסוימות עשויות לדרוש ממך להציג את הדיסק בצורה ספציפית, כגון כשהזמן הנוכחי פונה כלפי חוץ או כשהדיסק ממוקם במחזיק ייעודי. הקפד לעקוב אחר כל הוראות ספציפיות להצגת הדיסק על מנת להימנע מקבלת תו חניה.
  • את כרטיס החניה הכחול תוכלו למצוא לרוב בתא הכפפות של הרכב השכור, או בכיסים שבצידי הדלתות (בכל מקרה מומלץ לשאול בדלפק ההשכרה האם הרכב מסופק עם דסקיות חניה והיכן הן נמצאות) לחילופין ניתן לרכוש כרטיסי חניה שכאילו בסכום סמלי במרבית תחנות הדלק וחנויות הנוחות השונות.
  • שימו לב כי במידה ואתם נוהגים בצרפת, תוכלו למצוא במקום דיסק חניה בצבע חום (בשונה מדיסקי החניה הנהוגים בצבע כחול) אופי השימוש בדיסק זהה ובנוסף דיסקי חניה של מדינות השייכות לאיחוד האירופי תקפות גם בצרפת (גם אם הם בצבע כחול)
  • באוסטריה, בשונה ממדינות אחרות, נהוג דיסק חניה עם שסימונים של רבע שעה, בניגוד לסימוני החצי שעה הנהוגים במרבית המדינות. במקרה שכזה עליכם לעגל את שעת החניה לרבע השעה הקרובה
  • במרבית מקומות החניה תוכלו למצוא אפשרויות חניה גם באמצעות מדחנים, לכן דאגו מראש להחזיק מטבעות קטנים למקרה הצורך 

 

אז מה היה לנו?

אולי יעניין אותך...