האתרים שלנו:

מדריך מקיף להזמנת טיסות לואו קוסט

כשאני מחפש טיסה לאחד היעדים בעולם, אני מחפש לא פעם טיסות באחת מחברות הלואוקוסט, או בשמם העברי חברות לטיסות חסך. נכון, הטיסות בחברות אילו לרוב יהיו עם עם שירות מינימלי, ייתכן ויהיה צורך לשלם על תוספות שאולי הייתי מקבל כברירת מחדל אם הייתי מזמין טיסה בחברת "רגילה" אך מניסיון העבר ובתכנון מראש המחירים שאני משלם יוצאים לא פעם משתלמים ועם הפרש גבוה ביחס לטיסה סדירה.

כדי לוודא שאכן המחיר יהיה משתלם יש לשים דגש על מספר נקודות

חיפוש טיסה בחברת לואוקוסט

 1. תאריך ההזמנה – בטיסות לואוקוסט תאריך ההזמנה מאוד קריטי! ככל שתקפידו להזמין את הטיסה מוקדם יותר כך תיהנו לרוב ממחיר זול יותר, אומנם לפעמים יש מבצעים גם סמוך לתאריך הטיסה אך במרבית הפעמים ככל שתזמינו מוקדם יותר כך תיהנו ממחיר זול יותר.
 2. גמישות גמישות ועוד פעם גמישות – רוצים לטוס בזול נסו להיות גמישים, ככל שתהיו גמישים יותר מבחינת תאריך, יעד, שעות וכו' כך תוכלו למצוא מחירים זולים ומשתלמים יותר, אומנם ברור שלא בכל דבר ניתן להתגמש אבל כלל האצבע הוא שככל שתהיו גמישים יותר כך תהינו ממחירים זולים יותר.
 3. נחיתה / המראה – זכרו שלכל מדינה יש לרוב כמה שדות תעופה שנמצאים במרחקי נסיעה קצרים יחסית האחד מהשני וייתכן שטיסה לשדה אחד תהיה זולה משמעותית מטיסה לשדה אחר באותה המדינה בדיוק (לפעמים אפילו באותה העיר), כך לדוגמה אם אתם מתכננים טיסה לקפריסין בדקו היכן יהיה זול יותר לנחות בשדה שבפאפוס או בזה שבלרנקה, בטיסה ליער השחור שגרמניה בדקו האם יהיה זול יותר לנחות בשדה שממינגן, בבאזל או באחד משדות התעופה באזור היער השחור וכו'.
 4. חיפוש הטיסה – בחרתם את היעד ואתם רוצים להתחיל לחפש את הטיסה זה הזמן להכיר (למרות שאתם בטח מכירים כבר מזמן) את מנועי חיפוש הטיסות שיחסכו לכם כניסה נפרדת לאתרי חברות התעופה וביצוע השוואה ידנית, בין מנועי החיפוש המומלצים והמוכרים ניתן למצוא את סקייסקנר, KIWI, JetRaddar, Momondo, אקספדיה ועוד.
מטוסי חברת ריינאייר בשדה התעופה

למה צריך לשים לב בטיסות לואוקוסט

כשמזמינים טיסת לואו קוסט צריך לשים לב לאותיות הקטנות ולהשתדל לקבל את כל ההחלטות לתוספות עוד בשלב הזמנת הטיסה, הסיבה לכך היא שבמרבית חברות התעופה, אם תזמינו את התוספות מראש ברגע שאתם מזמינים את הטיסה, המחיר שלהם יהיה נמוך יותר מאשר אם תוסיפו את התוספות אחרי הטיסה כבר הוזמנה ולכן כתבתי לכם מספר דגשים שכדאי לשים אליהם לב.

 1. כבודה – כל חברת לואוקוסט מאפשרת לנוסע לקחת איתו כבודה מצומצמת הכלולה המחיר הכרטיס ששולם, אך אם תרצו לקחת איתכם ציוד נוסף תצטרכו להוסיף על כך תשלום.
  בכל מה שקשור לכבודה חשוב לקחת בחשבון שבחברות הלואוקוסט לא מומלץ כלל להתחכם בנושא זה. אני בטוח שכבר שמעתם מחברים/ות שהם הצליחו לעבור עם משקל עודף בלי שבדקו אותם, או שלא מדדו את המזוודות והתיקים שלהם למרות שהייתה חריגה מהותית, אך מניסיון אישי ומהן ספור פוסטים של חברי קבוצות הפייסבוק שאני מנהל, עשו לעצמכם טובה ואל תתחכמו, גם אם משהו הצליח לאחד החברים שלכם ממש לא בטוח שזה יעבוד גם אצלכם, חריגה במשקל או במידה יכולה להוביל לתשלום קנס גבוה וממש חבל להתחיל או לסיים את הטיול שלכם בגלל קבלת קנס.
  כדי לעזור לכם עם נושא הכבודה בחברות טיסות הלואוקוסט הקמתי את האתר המקיף לנושא בשם "טיסות לואוקוסט" ובו פירוט על כל מדיניות הכבודה ופרטים שימושיים נוספים על כל חברות הלואוקוסט.
 2. הושבה – רוצים לשבת במקום מרווח או ליד החלון אין שום בעיה, אך כדי לבחור את מקום הישיבה תצטרכו לרוב להוסיף תשלום לכרטיס, במידה ולא תוסיפו זה לא אומר שלא יהיה לכם מקום, אלא שניתן יהיה לשבץ אתכם במקום ישיבה רנדומלי, כך שאם חשוב לכם לשבת יחד או במקום ספציפי שיקלו להוסיף את התשלום הזה.
 3. צ'ק אין – במרבית חברות הלואוקוסט חובה לבצע צ'ק אין מבעוד מועד, אי ביצוע צ'ק אין בזמן יגרור קנסות מיותרות בשדה התעופה, לכן חשוב מאוד להבין את ההנחיות ולשים תזכורות לביצוע צ'ק אין בזמן (בטיסה הלוך ובטיסה חזור).
  אגב שימו לב ברוב החברות תוכלו להציג כרטיס טיסה אלקטרוני דרך הסלולרי אך קיימות חברות שמחייבות כרטיס מודפס ולכן בדקו היטב כדי להימנע תשלומים ובעיות מיותרות, בנוסף שימו לב לשעת סגירת השערים (אחרי הסגירה לא יהיה ניתן להיכנס למטוס גם אם הוא עדיין לא המריא).
 4. מזון ומשקאות – כפי שבטח כבר הבנתם אין דברים חינמיים בטיסות לואוקוסט, רוצים לאכול או לשתות (כן גם מים הם לא ממש נותנים), קנו במטוס או שתביאו מראש.
 5. שינויים ותשלומים שונים – כל שינוי שתרצו לעשות, או כל ביטול יהיו כרוכים בקנסות ועמלות שונות, לכן חשוב להיערך מראש ולבדוק היטב לפי הזמנת הטיסה וזאת על מנת להימנע מקנסות ותשלומים מיותרים.
 6. כרטיסים משודרגים – רוצים לטוס בלואוקוסט אבל בצורה קצת יותר נוחה, הכירו את כרטיסי השדרוגים של חברות התעופה, לכל חברת לואוקוסט יש כרטיסים משודרגים לרוב נקראים פריורטי או משהו דומה, בכרטיס הזה המחיר לרוב יכלול כבר הושבה מראש, אפשרות להביא כבודה קצת יותר מורחבת, עליה מוקדמת למטוס וכו' כך שבהחלט כדאי לבדוק את הכרטיסים האלו אם אתם מתכננים לרכוש מקום הושבה או להגדיל את כמות הכבודה שלכם.
 7. כרטיסים משפחתיים – במידה ואתם מתכננים לטוס כמשפחה, בדקו את אפשרויות הכרטיס המשפחתיים של חברות התעופה, כרטיסים אילו לרוב יכללו כבודה גדולה יותר, הושבה יחד ולרוב גם יהיו זולים יותר מאשר רכישת כל כרטיס בנפרד.
 8. טיסה עם תינוקות – לכל חברת לואוקוסט ישנה מדיניות שונה לגבי הכבודה אותה ניתן להביא ללא תשלום במידה ואתם טסים עם תינוק, לרוב יהיה מדובר בפריט אחד או שניים (דוגמת עגלה, כסא בטיחות וכו') שניתן יהיה לקחת בחינם, לכן אל תזדרזו לשלם על תוספות מיותרות לפני שהבנתם מה אתם יכולים לקחת בחינם, במידה ואתם לא בטוחים איזה ציוד ניתן לקחת ללא תשלום, תוכלו להיכנס לאתר טיסות לואוקוסט ולבדוק שם את מדיניות הכבודה לתינוקות של כל החברות.

טיפים אחרונים לפני הסוף

 1. ממש לפני שאתם מבצעים תשלום, בדקו אם חברות התעופה לא שינו לכם את מטבע התשלום, כמו שריינאייר עושה מידי פעם (תוכלו לקרוא על כך בהרחבה בקישור הבא: איך לחסוך עמלת המרה בריינאייר)
 2. בדקו האם משתלם לכם יותר לטוס עם חברה אחת ולחזור עם אחרת, או לחילופין לטוס לנקודה אחת ולחזור מנקודה אחרת, זה דורש עוד טיפה התעסקות אבל לא פעם מצאתי בדרך הזו טיסות במחירים מאוד משתלמים.
 3. רוצים להיות בטוחים שאתם מכוסים במידה ותרצו לבטל, עשו ביטוח ביטול טיסה דוגמת הביטוח של טריפ גרנטי

טיסה נעימה

אז מה היה לנו?

אולי יעניין אותך...