האתרים שלנו:

אטרקציות מרכזיות בעיר העתיקה – רובע פאתיח

אטרקציות מרכזיות בעיר העתיקה של איסטנבול (Fatih)

איה סופיה איסטנבול

איה סופיה (Ayasofya)

האגיה סופיה נחשב לאחד המבנים היפים בעולם. המקום נבנה בתחילה ככנסייה בשנת 537 לספירה ככנסיה נוצרית ובמרוצת השנים שימשה כמוזיאון וכיום כמסגד.

ארכיטקטונית הבניין היא מערבבת של סגנונות נוצריים ומוסלמיים ויש בו כיפה ענקית במרכזו. התכנון הפנימי מעוטר בפסיפסים ופרסקות משולבות של סגנונות ביזנטי ואיסלמי.

איה סופיה היא אחד המבנים החשובים ביותר בהיסטוריה של הנצרות והאסלאם. הוא נחשב ליצירת מופת של האדריכלות הביזנטית, והכיפת שלו הייתה הגדולה בעולם במשך מאות שנים. הבניין משמעותי גם לתפקידו בהיסטוריה של איסטנבול, שהייתה מרכז מרכזי של הנצרות והאסלאם כאחד.

כיום, איה סופיה היא יעד תיירותי פופולרי ואתר מורשת עולמית של אונסק"ו. זוהי תזכורת להיסטוריה העשירה של איסטנבול ולתרבויות השונות הרבות שהפכו אותה לביתם.

כתובת: Aya Sofya Meydani, Istanbul, 34357

לחצו כאן להזמנת האטרקציה

המסגד הכחול באיסטנבול

המסגד הכחול Blue Mosque (Sultanahmet Camii)

המסגד הכחול אשר מוכר גם בשם מסגד הסולטן אחמד הוא אחד המסגדים המפורסמים בעולם. הוא ממוקם ברובע סולטנאחמט באיסטנבול, טורקיה, ונבנה בתחילת המאה ה-17 על ידי הסולטן אחמד הראשון. המסגד נקרא המסגד הכחול על שם האריחים הכחולים שמקשטים את חלקו הפנימי. 

המסגד הכחול הוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו ואחת האטרקציות התיירותיות הפופולריות ביותר באיסטנבול. זהו מבנה גדול ומרשים עם שישה צריחים וכיפה גדולה. פנים המסגד מעוטר באריחים כחולים יפהפיים, ויש גם הרבה גילופים וכתובות מורכבים.

המסגד הכחול הוא מסגד מתפקד, והמוסלמים מוזמנים להתפלל בו. עם זאת, גם לא מוסלמים מוזמנים לבקר במסגד ולהתפעל מהארכיטקטורה והיופי שלו.

כתובת: Meydani 21, Sultanahmet, Istanbul, Marmara, 34122

לחצו כאן להזמנת האטרקציה

ארמון טופקאפי

ארמון טופקאפי Topkapi Palace (Topkapi Sarayi)

ארמון טופקאפי היה מקום המגורים הראשי של הסולטאנים העות'מאניים במשך למעלה מ-400 שנה, מ-1453 עד 1856. הוא ממוקם ברובע פאטיח באיסטנבול, טורקיה, בחצי האי ההיסטורי. מתחם הארמון הוא עצום ומשתרע על שטח של למעלה מ-700,000 מ"ר.

ארמון טופקאפי הוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו ואחת מאתרי התיירות הפופולריים ביותר באיסטנבול. זהו מבנה עצום ומורכב, המורכב מארבע חצרות מרכזיות, מספר ביתנים ועוד מגוון מבנים. בארמון נמצא אוסף עשיר של חפצים היסטוריים, כולל בגדים מלכותיים, כלי נשק וחפצי דת.

כתובת: Gulhane Park, Istanbul, 34110

לחצו כאן להזמנת האטרקציה

מאגר ירבאטאן Basilica Cistern (Yerebatan Sarayi)

מאגר ירבאטאןמאגר ירבאטאן הנקרא גם Basilica Cistern הוא מקו אשר נבנה במאה ה-6 כדי להכיל 80,000 קוב מים.

הוא ממוקם מתחת לרחובות איסטנבול uנתמך בקשתות ו-336 עמודי שיש שרבים מהם מכוסים בכותרות מגולפות. מאמינים שחלק מהעמודים נלקחו ממקדשים עתיקים ומבניינים אחרים.

הבור שימש במקור לאספקת מים לארמון הגדול של קונסטנטינופול. כיום היא מהווה אטרקציה תיירותית פופולרית וניתן לבקר בה תמורת תשלום סימלי.

הנה כמה עובדות מעניינות על Yerebatan Sarayi:

  • הבור נקרא על שם בור הבזיליקה, כיכר ציבורית גדולה שניצבה בעבר מעליו
  •  ניתן להגיע למאגר דרך 52 מדרגות המובילות אל שבילים מעל המים.
  • על מנת להגיע לכניסה חפשו את שני העמודים עם ראשי מדוזה מגולפים.
  • אומרים שהבור רדוף על ידי המדוזה, יצור מיתי עם נחשים לשיער.*
  • המאגר שימש כמקום צילום לסרט ג'יימס בונד "מרוסיה באהבה"

כתובת: Alemdar, Yerebatan Cd. 1/3, Fatih, Istanbul, 34110

לחצו כאן להזמנת האטרקציה

שכונת בלאט Balat 

שכונת בלאטשכונת בלאט היא שכונה הידועה בבתים הצבעוניים שלה, בנקודת הצילום המפורסמת של המדרגות הצבעוניים, ברחובות המרוצפים ובנקודות הציון ההיסטוריות שלה. השכונה הייתה בעבר ביתם של קהילה יהודית גדולה, ורבים מהמבנים בשכונה עדיין מעידים על היסטוריה זו. כיום, באלאט היא יעד תיירותי פופולרי, וידועה באווירה התוססת ובבתי הקפה, המסעדות והחנויות הרבים שבה.

בשנים האחרונות צברה בלאט פופולריות בקרב תיירים. בוצעו פרויקטי שיקום שונים לשימור המורשת ההיסטורית והתרבותית של השכונה. המבקרים יכולים לשקוע באווירה ההיסטורית, לצלם תמונות בלתי נשכחות ולגלות את המרקם הייחודי של השכונה.

כתובת: Balat Mahallesi, Istanbul, 34087

לחצו כאן להזמנת האטרקציה

מלונות באזור העיר העתיקה

Booking.com
אז מה היה לנו?

אולי יעניין אותך...