האתרים שלנו:

ויזה לאירופה – ETIAS

כל מי שמתכנן להגיע לביקור בארה"ב מכיר את ויזת הESTA אשר נדרשת בכדי להיכנס למדינה, ובכן בקרוב נצטרך ויזה דומה העונה לשם ETIAS (או ויזת שנגן) גם בעת ביקור באירופה.

מה זה ETIAS?

ETIAS הם ראשי התיבות של המילים European Travel Information and Authorisation System כלומר מערכת מידע והרשאות אירופאית לנסיעות. הויזה הזו אשר תצא לאור בקרוב תדרוש מכל נוסע שאינו חבר באחת מהמדינות החברות באזור שנגן להוציא ויזה בכדי לבקר במקום.

אמנת שנגן

אמנת שנגן היא אמנה שנחתמה בעבר בין מדינות הממוקמות באזור שנגן שבלוקסמבורג, האמנה נועדה במקור למנוע את הצורך באישורי מעבר בין חמש המדינות שבאזור (לוקסמבורג, הולנד, צרפת, בלגיה וגרמניה). עם השנים עוד ועוד מדינות הצטרפו לאמנה וכיום חברות בה 29 מדינות (כמעט כל מדינות האיחוד מלבד בריטניה, אירלנד, רומניה, בולגריה וקרואטיה).

מה המשמעות מבחינת ישראל?

משמעות ויזת הETIAS היא בכך שכאשר הדרישה לויזה תצא לפועל, ידרשו אזרחי ישראל (בדומה לאזרחים נוספים בעולם) להוציא ויזה לפני הגעה לאירופה. על פי המתווה המסתמן הוצאת הויזה תיהיה תקפה לשלוש שנים, תדרוש תשלום סמלי וניתן יהיה להפיק אותה אונליין דרך מערכת ממוחשבת שתוקם, על פי התוכנית הליך הוצאת הויזה אמור לארוך כ-10 דקות ולאחריו  אמור להתקבל אישור אוטומטי (במקרה של סירוב ניתן יהיה להגיש טופס ערעור).

האישור שיינתן יאפשר כניסה למשך 90 יום ברצף, כל 180 יום. כלומר ניתן לשהות מקסימום 90 יום כל חצי שנה. במידה ויש צורך להישאר באיחוד האירופי יותר מ -90 יום, יידרש המגיש להגיש בקשה לוויזה ארוכת טווח.

שימו לב: אזרחים ישראלים המחזיקים בדרכון אירופאי של אחת המדינות החברות באמנה, לא יידרשו להפקת ויזה שכזו (אלא אם הנוסע בוחר לטוס עם הדרכון הישראלי).

אז מה היה לנו?

אולי יעניין אותך...